Mladí sdruženáři se v Youth Cupu neztratili! Hrdina slaví vítězství

4 min 51 s

V německém Oberwiesenthalu se v pátek a v sobotu, kromě závodů Grand Prix, uskutečnily také závody Youth Cupu I (do 14 let) a Youth Cupu II (do 17 let). Nejúspěšnějšími českými sdruženáři byli Jáchym Hrdina, Jiří Kubalák a Julie Ošmerová.

V kategorii chlapců do 17 let (YC II) startovalo v Oberwiesenthalu dohromady pět českých sdruženářů. Nejúspěšnějším z nich byl již zmíněný Jáchym Hrdina, který sice v pátečním závodě skončil na šestém místě, ale v sobotu závod na můstku HS69 v kombinaci s během na 6 kilometrů vyhrál.

V sobotním závodě se Hrdinovi nadmíru podařila skokanská část, kterou pokusem dlouhým 66,5 metru vyhrál. V běžecké části pak za svými zády zanechal dotírající Poláky Kacpera Jarzabeka a Mikolaje Wantuloka.

Jan Kabeláč skončil v pátek sedmý a v sobotu si své umístění vylepšil na pátou příčku. Zlepšení zaznamenal rovněž Ondřej Balatka, jenž byl v prvním závodě desátý a ve druhém osmý. Jakub Hnyk v obou závodech obsadil 34. místo a Tobiáš Prokůpek skončil v pátek na 38. pozici, načež do sobotního závodu nakonec nenastoupil.

Mezi dívkami v YC II startovaly Karolína Horká a Natálie Nejedlová. Horká v pátek obsadila jedenácté místo a v sobotu se prokousala na desátou příčku. Nejedlová po třináctém místě z pátečního závodu už do sobotního nenaskočila.

Umístění na stupních vítězů čeští sdruženáři sbírali v kategoriích Youth Cupu I, tedy v závodech do 14 let. Mezi chlapci se v sobotu povedlo Jiřímu Kubalákovi vybojovat druhou příčku za Slovincem Timonem Brgležem a před Němce Nickem Seidlem. V pátek byl Kubalák šestý, ale to bylo způsobeno trochu slabším skokem. V sobotu si naopak pomohl už ve skokanské části a potvrdil následně své běžecké kvality.

Dalšími českými sdruženáři na startu byli Martin Balatka (v pátek 20., v sobotu 16.), Ondřej Sova (23., 32.), Marek Hradil (24., 19.), Pavel Baláš (27., 35.) a Jakub Jirák (36., 37.).

Mezi dívkami ve stejné kategorii pak zazářila Julie Ošmerová, která v pátek vybojovala za Slovinkou Mašou Likozarovou Brankovičovou a Rakušankou Annou Brandnerovou třetí místo. V sobotním závodě byla mladičká česká reprezentantka osmá.

Závody absolvovala ještě Nikola Rezlerová, která v obou závodech Youth Cupu I obsadila 13. příčku.