Sdruženář John měl nejrychlejší běžecký čas, v Liberci se posunul o 34 pozic

3 min 39 s

Součástí lyžařského supervíkendu pod Ještědem jsou také závody FESA Alpen Cupu v severské kombinaci. Nejlepším výsledkem se v sobotních závodech prezentoval devatenáctiletý Jan John, který si v běžecké části polepšil o 34 míst a obsadil 14. místo.

John dlouhodobě prokazuje, že v běžecké části dokáže své výsledky významně vylepšovat. Na své výkony z rakouského Villachu, kde se závodilo na začátku září, navázal také v Liberci.

Po skokanské části figuroval John až na 48. místě se ztrátou takřka tři a půl minuty na vedoucího Andrease Gfrerera z Rakouska. Během desetikilometrové běžecké části však byl suverénně nejrychlejší ze všech sdruženářů a pořadím se významně posunul.

Co se běžeckého času týče, John byl o takřka minutu rychlejší než Francouz Lubin Martin, který měl druhý nejlepší čas a nakonec celý závod vyhrál. John se v pořadí posunul o parádních 34 pozic na konečné 14. místo a může pouze litovat, že ve skoku předvedl pouhých 74,5 metru, což jej vyřadilo z boje například o elitní desítku.

Druhým nejlepším českým sdruženářem v cíli byl na 33. místě Lukáš Doležal. Závod dokončil ještě Ondřej Balatka na 47. příčce.

Pod Ještědem závodily také dívky. Jedinou Češkou v poli byla Julie Ošmerová, která figurovala po skoku na 17. místě a na pětikilometrové běžecké trati se o jednu příčku posunula.