Závod s hromadným startem v Otepää absolvoval pouze Pažout

2 min 30 s

Světový pohár v severské kombinaci měl v pátek v estonském Otepää na programu závod s hromadným startem. Na trať se vypravil pouze Ondřej Pažout, kterému se ale závod nevyvedl a obsadil poslední příčku.

V Otepää je sice kromě Pažouta ještě Jan Vytrval, který ale do pátečního závodu nenastoupil. V běžecké části, která měřila deset kilometrů a předcházela skoku na středním můstku, nastoupil pouze pětadvacetiletý Ondřej Pažout, jenž se ale potýká se ztrátou formy.

Sdruženář z Turnova obsadil v desetikilometrovém masáku poslední 48. místo se ztrátou přes tři minuty na Jarla Magnuse Riibera. Do skokanské části si přenášel -45,6 bodu.

Skokansky to přitom tentokrát nebylo v podání českého reprezentanta tak špatné. Povedlo se mu skočit 89,5 metru, což byl v rámci skokanské části 36. nejlepší výsledek. Na posun pořadím to však nestačilo, jelikož ztráta po běžecké části byla příliš vysoká.

V sobotu pokračuje Světový pohár v Otepää závodem gundersenovou metodou.