Jelínková zase na bodech! Zabystřanovi se úvod v Bormiu nepovedl

4 min 13 s

Dva čeští závodníci vyrazili ve čtvrtek v rámci Světového poháru na sjezdovky. Zatímco Jan Zabystřan nedokázal navázat na povedené předvánoční závody, Adriana Jelínková se podruhé za sebou umístila na bodech.

Jan Zabystřan cestoval do italského Bormia s oprávněným sebevědomím. Předchozí zastávka ve Val Gardeně se mu povedla, nicméně navázat na ni nakonec v prvním závodě nedokázal.

Počáteční fáze velmi náročného sjezdu se mu povedla a na prvním mezičase zapsal 22. nejlepší čas, nicméně následovala velká ztráta v dalším úseku. Tu sice vylepšil na třetím měřeném čase, ale ve spodní části trati znova zpomalil.

Před startem českého lyžaře byla velká časová prodleva kvůli pádu lídra Světového poháru Marca Schwarze, jenž následně odletěl na vyšetření do nemocnice. V horší viditelnosti Zabystřan dokončil závod se ztrátou 5,31 sekundy a zařadil se na 52. pozici. Hned zítra si ovšem může spravit chuť, čeká ho totiž Super G.

Naopak Adriana Jelínková přidala do své sbírky další bodované umístění. První kolo obřího slalomu v rakouském Lienzu zvládla česká závodnice výborně. Vrchní úsek se jí sice tolik nevyvedl, nicméně vše překlopila na svou stranu na druhém a čtvrtém mezičase. Do cíle dojela se ztrátou 2,26 na suverénní Mikaelu Shiffrinovou a patřilo jí průběžné devatenácté místo.

Ve druhém kole Jelínková předvedla viditelně opatrnější jízdu a oproti úvodní rundě si pohoršila. Přesto si vyjela 27. příčku, tedy svůj nejlepší výsledek letošní sezony.

„S prvním kolem jsem spokojená, s tím druhým vůbec ne. Z toho jsem zklamaná,” přiznala po závodě, nicméně i tak se snažila hledat pozitiva: „V úvodní jízdě jsem ukázala na co mám, bylo to opravdu dobré. Je to něco, s čím mohu dál pracovat,” věří.

Jelínkovou čeká v pátek slalom, ve kterém se dostane do akce také Martina Dubovská, jež před dvěma lety obsadila v rakouském středisku 12. pozici.