Klára Křížová skončila na 25. místě v superG ve Svatém Mořici a podruhé v sezóně bodovala ve Světovém poháru
Česká reprezentantka Klára Křížová se dnes ve švýcarském St. Moritz postavila se startovním číslem 40 na start superG Světového poháru a v těžkém závodě vybojovala 25. místo. V této sezóně SP bodovala v superG již podruhé a v průběžném pořadí této disciplíny je s 9 body na 40. pozici.
Druhé body v letošní sezóně a podruhé v super-G, stává se z tebe specialistka na super-G? „Možná to tak vypadá a jsem ráda, že se v SG zlepšuji, protože tam je třeba jezdit dobře technicky, ale sjezdy jezdím taky dobře, jen je to třeba přenést z tréninků do závodů a tolik nepřemýšlet o výsledku,“ říká Klára.
Ve Svatém Mořici vybudovali novou sjezdovku pro mistrovství světa 2017, tento týden ji závodnice otestovaly poprvé v SP. Dnešní super-G na ni působilo mnohem zábavněji a akčněji, než včerejší sjezd a to i přesto, že poslední skok ve sjezdu patřil k brutálním. Jak se sjezdovka líbila Kláře? „Celkově se mi líbila, mám to tady ráda. Sjezd na nové sjezdovce patří k lehčím a k méně záživným, na staré byl těžší. Naopak super-G je teď mnohem náročnější než to původní. Je tam hodně technicky složitých pasáží a není tam jediná pasáž, kde by si člověk mohl trochu odpočinout. Navíc je dost dlouhá (1950 m), konec závodu byl hodně o kondici,“ připomíná Klára poslední pasáž, kde hned 18 závodnic minulo jednu z posledních branek. Ani Klára se zde nevyvarovala chyby. „I když jsem se cítila fyzicky dobře a věděla o tom problému, najela jsem to příliš přímo. Vzala jsem tu bránu tělem, ruce dala před sebe, abych si uchránila obličej a na stehně mám teď pořádnou modřinu. Ta brána byla opravdu hodně za roh a za tu hranu nebylo vidět. Když jsem v cíli zastavila, úplně jsem si oddechla, že konečně stojím. Ten závod byl opravdu těžký. Za body jsem ráda, před mistrovstvím světa je to povzbuzující,“ usmívá se Klára. 64. triumf v kariéře si dnes skvělou jízdou zajistila Lindsey Vonnová (USA) před Rakušankami Annou Fenningerovou a Nici Hospovou.
Oficiální výsledky závodu najdete zde.
Muži dnes zápolili o slalomové body v Kitzbühelu. Riskantní jízdou na doraz v druhém kole si první vítězství v kariéřě v SP zajistil Matthias Hargin (SWE), druhý byl Marcel Hirscher (AUT) a třetí Felix Neureuther (GER). Nejblíže k bodům měl z našich Kryštof Krýzl, když s vysokým číslem 58 zajel 36. čas a postup mezi elitních třicet mu unikl o 32 setin. Kytan předvedl velmi dobrou jízdu, hodně času však nechal v horní pasáži, pak se chytl a ve střením úseku zajel 28. mezičas, ve spodním dokonce 13. Škoda, že mu to nevyšlo hned od startu.
Filip Trejbal, který ještě před 6 dny dobíral silná desetidenní antibiotika (už druhá v této sezóně), svou jízdu bohužel nedokončil. Na prvním mezičase ale zajel s vysokým číslem 69 slibný 28. mezičas. Pak přišel výpadek. Filip se nachází vzhledem k uzavření nominace na MS ve složité situaci. V prosinci totiž musel tři týdny pauzírovat kvůli nemoci, pak začal znovu trénovat a začátkem ledna bodoval v Evropském poháru (čímž z poloviny splnil nominaci na MS), načež opět onemocněl a musel brát další desetidenní antibiotika. Navíc kvůli nedostatku sněhu byly zrušeny Evropské poháry, čímž přišel o další šanci bodovat. Dnes však v Kitzbühelu na rozbité trati s 69 na hrudi projel mezičasem jako 28. a tak by byla možná škoda, kdybychom o takového závodníka pro mistrovství světa přišli.
Výsledky ze slalomu v Kitzbühelu najdete zde.
Hon na FIS body vyhlásila Kateřina Pauláthová, když odjela do Koreje na závody FEC, kde lze dobré body vyjet podstatně jednodušším způsobem než v Evropě či USA. Kateřina svůj plán zatím naplňuje, když v Yongpyongu skončila druhá v obřím slalomu za výborných 9,75 FIS bodů, čtvrtá ve slalomu za 18,32 bodů a zvítězila v super-G za 47,52 bodů. V obřáku se jedná o zatím nejlepší bodový výsledek této závodnice v kariéře, nemusí být však poslední - na programu FEC jsou v nejbližších dnech ještě dva obřáky a jeden slalom.
Všechny výsledky z FEC najdete zde.
(EK)