Kryštof Krýzl zlatem v AC získal už sedmnáctý titul a Tereza Kmochová má mistrovský double

6 min 24 s

MČR v rychlostních disciplínách vyvrcholilo slalomovými koly alpské kombinace. Druhý titul během dvou dnů si zajistila Tereza Kmochová a Kryštof Krýzl si pro zlatou mistrovskou medaili mezi muži přišel už po sedmnácté v kariéře. Stříbrnou medaili si nejrychlejší slalomovou částí zajistila Natálie Zouharová a s ní i druhý juniorský titul. Bronz pak Tereza Zahálková. V mužích stříbro vybojoval Eduard Fiala, bronz Marek Müller mladší, k tomu pak oba juniorské tituly U21 a U18. Mezi mladšími juniorkami se mistryní ČR stala Adéla Kyselová.

Už dvojnásobná mistryně ČR 2022 Tereza Kmochová (Jiskra Harrachov):

Kombinační závod po SG pro mě byl nadějně rozjetý, však jsem do SL byla taky pěkně nervózní, protože jsem tu medaili nechtěla zbytečně pustit z rukou. Za mnou byly těsně další holky, takže to pro mě, i jako velmi zkušenou závodnici, byla opět těžká pozice. Druhý titul mistryně ČR je pro mě obrovský úspěch, velmi si ho vážím, i když to zní jako fráze, ale je to tak. Mám z něj upřímnou radost.“

Stříbrná Natálie Zouharová (Ski team Zlín) a dvojnásobná juniorská mistryně ČR 2022: „Jsem dnes strašně moc ráda, že se mi zrovna druhý slalom do kombinace povedl. Mám ze slalomů vždy velký respekt a jsem ráda, že po první jízdě, kterou jsem si hodně pohlídala, jsem už druhý závod více pustila a mám obě medaile.“

Tereza Zahálková (VSK VUT Brno) po stříbru z SG přidala bronz v alpské kombinaci.

Mistr ČR Kryštof Krýzl (Dukla Liberec) pomalu, ale jistě míří za dvacátým titulem mezi muži, po dnešku má na svém kontě titulů sedmnáct, což je jedinečné a obdivuhodné číslo. Už po včerejší stříbrné medaili ze super-G měl jasno, na co v alpské kombinaci na letošním MČR aspiruje, a s čím jediným bude spokojený.

Stříbrný Eduard Fiala (Vodní stavby Praha): „Na SG lyžích jsem stál naposledy na loňském Speed Weeku, takže jsem si na nich nebyl zrovna nejjistější. Ztráta na ostatní po SG přesto nebyla zas tak hrozná a díky celkem povedené jízdě ve slalomu to nakonec vyšlo. Za první medaili na seniorském MČR jsem každopádně rád a doufám, že není poslední.“

Bronzový Marek Müller mladší (RT Záhrobský) a zároveň mistr ČR v absolutní kategorii juniorů U21 a v mladších juniorech U18: „Vždy, když se člověk dostane na bednu, tak je to skvělé, a když je to na mistrovství republiky, tak je to radost dvojnásobná. Jsem strašně rád, že se mi podařily bedny ve všech třech kategoriích. Jízda ve slalomu byla s chybami, ale dobojoval jsem ji do cíle a nakonec z toho byl super výsledek.“

Dalšími medailisty MČR v alpské kombinaci jsou v juniorkách U21 stříbrná Adéla Kyselová (SK Ještěd - SJK), jež má titul v U18 a bronzová Karolína Balejová (SK Velké Meziříčí), která získala stříbro v U18. Bronz v U18 patří Sáře Jedličkové (RT Záhrobský).

Mezi juniory stříbro vybojoval Adam Kopecký (Slovan Pec pod Sněžkou) a bronz Adam Linhart (Slavoj Plzeň). V U18 patří stříbro Patrikovi Forejtkovi (ST Svatý Petr) a bronz Lukášovi Svatošovi (Spartak Rokytnice).