Ledecká po dvou letech na bedně! V neděli si dojela pro třetí místo

2 min 49 s

Závodní víkend v norském Kvitfjellu vyšel Ester Ledecké na jedničku. Poté, co v sobotním Super G získala čtvrté místo, si v neděli ve stejné disciplíně dojela pro první lyžařské stupně vítězů v letošní sezoně.

Stejně jako v sobotu, i v neděli se lyžařky musely poprat s náročnými podmínkami. Hned po třech závodnicích se muselo Super G přerušit kvůli mlze, která komplikovala celý závodní den. Nedělní klání bylo kvůli stejnému důvodu ještě několikrát přerušeno, nicméně bylo zdárně dokončeno.

Ester Ledecká si s podmínkami poradila náramně.

Vyšel jí hned start, který měla v té době třetí nejlepší. Zhruba v polovině trati o něco zpomalila, vše si ale vynahradila ke konci, jelikož ve čtvrtém a pátém sektoru měla celkově čtvrtý a třetí nejlepší čas.

Do cíle dojela s časem 1:38,09, díky čemuž se zařadila za vítězku Federicu Brignoneovou, za níž zaostala o 79 setin vteřiny, a za Laru Gutovou-Behramiovou, na kterou ztratila osmnáct setin.

V dalším průběhu závodu už českou závodnici nikdo neohrozil, a tak si mohla užívat první stupně vítězů v této sezoně. Ledecká naposledy vystoupala na bednu před dvěma lety, kdy si vyjela druhou pozici ve švýcarské Crans Montaně.