MČR juniorů v technických disciplínách předcházel přípravný kemp pro mladé naděje

4 min 11 s

Od 12. do 13. února se ve Ski Areálu Bílá uskutečnilo juniorské mistrovství České republiky v točivých disciplínách. Před startem samotné akce se v Bílé v Beskydech konal přípravný kemp pro členy RDJ a SCM, vedený předsedou úseku Ladislavem Forejtkem.

Jako příprava na mistrovství republiky v technických disciplínách se od čtvrtka do pátku konal kemp pro členy RDJ (reprezentační družstvo juniorů) a SCM (sportovní centra mládeže).

Příprava byla rozdělena do dvou tréninkových bloků – trénink na kopci a suchá příprava.  Tréninky na kopci zajišťoval předseda úseku alpských disciplín Ladislav Forejtek společně s osobními trenéry závodníků. Suchá příprava byla v režii kondičního trenér reprezentace Františka Anderleho.

Ve čtvrtek mladí lyžaři z SCM trénovali jak obří slalom, tak i ten klasický. Odpolední kondiční trénink se pak věnoval rychlostně dynamickým cvičením zaměřeným na točivé alpské disciplíny.

V pátek se do přípravy zapojili i juniorští reprezentanti v čele s Markem Müllerem (r. 2004), Adamem Klímou a Vojtěchem Kučerou. Páteční trénink se orientoval výhradně na obří slalom. Suchá příprava byla přizpůsobena blížícím se závodům, proto byly na programu tonizační trénink a předzávodní rozcvička.

Podmínky na trati nebyly během kempu ideální, sníh byl dost měkký. Do sobotního startu MČR  však trať zmrzla a nakonec z toho byla krásná pista, která vydržela až do posledního závodu. Účastníkům kempu se na mistrovských závodech skvěle dařilo. Pro titul juniorského mistra republiky v obřím slalomu si dojel Marek Müller (r. 2004), který se zároveň stal vítězem této disciplíny v kategorii mladších juniorů. Ve slalomu triumfoval Adam Klíma, ve stejné disciplíně v kategorii mladších juniorů se z vítězství radoval Patrik Forejtek.