Ondřej Bank měl na mistrovství světa ve sjezdové části alpské kombinace děsivý pád, zranění nejsou vážná

5 min 49 s

Ondřej Bank ve své parádní disciplíně, alpské kombinaci, nepříjemně havaroval. Před nájezdem na poslední skok Redtail ho trochu rozhodila komprese, proto na něj nenajížděl v úplně optimálním směru, když se snažil stopu zkorigovat, lehce se mu lyže rozjely od sebe, mírně zařízl pravou lyži a následoval krkolomný pád, po kterém zůstal bezvládně ležet v cílovém prostoru.

Závod byl na dlouhou dobu přerušen, Ondru na místě ošetřovali, následně pro něj přijel skůtr se sáněmi, aby byl transportován helikoptérou do nemocnice ve Vailu, kde se podrobil CT a dalším vyšetřením. Podle vyjádření týmového lékaře MUDr. Jiřího Beznosky jeho zranění naštěstí nejsou vážná. CT bylo v pořádku, Ondra je při vědomí, může hýbat končetinami, má však otřes mozku a je potlučený v obličeji. Podstoupí ještě další vyšetření dolní končetiny, neboť ho v oblasti konce lyžáky bolí holeň. Držíme palce k rychlému uzdravení!

Tomáš Bank nám k pádu říká: "Mylsel jsem, že je po něm. Naštěstí to dobře dopadlo, nejdůležitější je, že CT vyšetření je čisté. Ze začátku byl Ondra zmatený, nevěděl, jestli je po slalomu nebo obřáku, co se vůbec děje... Když jsem mu to řílal, pomalu si to začal vybavovat, říkal ´Jó, tam byla běkde blízko síť.´ Důležité je, že je dobrý," říká Tomáš.

Do osudového pádu si na trati vedl opět moc dobře. Podle Didieho Cuche závod přišel o téměř jistého medailistu. Cílem sjezdové části by totiž projel ve druhém nejrychlejším čase a na své soupeře disponujícími lepšími slalomovými schopnostmi, než on, by měl velmi luxusní náskok.

První část alpské kombinace zajel nejlépe Kjetil Jansrud, který si po včerejším 15. místě ve sjezdu trochu spravil chuť, nicméně o medaili bude muset ještě hodně bojovat. Druhý nejrychlejší byl včerejší bronzový medailista ze sjezdu Beat Fuez se ztrátou 0,09s, třetí Jared Goldberg s mankem 0,68s. Z favoritů je na tom nejlépe Janka na 6. místě se ztrátou 1,17s, Alexis Pinturault je 23. (+2,64), Ivica Kostelić 29. (+3,02). Těsně mimo třicítku, která se pro druhé dějství obrací, je na 31. místě Marcel Hirscher.

Po pádu Banyho se pod obrovský tlak dostali Kryštof Krýzl s Martinem Vráblíkem, kteří se sjezdu téměř nevěnují a patří jim 37. a 39. místo. Kryštof Krýzl zajel slušnou jízdu a ztrácí 4,01s. Martin Vráblík byl evidentně z pádu týmového kolegy otřesen. Poté, co na Golden Eagle skoku dopadl rozbalený na paty a téměř to nevybral, si poslední Radtail skok extrémně pohlídal. V cíli ztrácel 5,40s.