Ondřej Berndt si odváží z MS povedené 17. místo ze slalomu, Krýzl a Zabystřan nedokončili první kolo
Třináctá sada medailí na 46. MS v alpském lyžování byla rozdána, neobvyklé MS 2021 skončilo. Než se tak stalo, svedli boj o slalomové medaile muži. Neobvykle do druhého kola s otáčející se pouze první patnáctkou. Nebýt této skutečnosti, mohl Ondřej Berndt pomýšlet ještě výš, 17. místo je ale velmi povedeným výsledkem a my gratulujeme. Kryštof Krýzl dokonce zajel nejlepší první mezičas, první kolo ale on ani Jan Zabystřan nedokončil. Mistrem světa se stal Nor Sebastian Foss Solevaag, stříbro vybojoval Rakušan Adrian Pertl a bronz Nor Henrik Kristoffersen.
Náročný slalom nakonec dokončilo pouze 37 závodníků ze stočlenného startovního pole. Přispěly k tomu jak nástrahy trati, tak proměnlivé podmínky, kdy na trati byly 3 druhy sněhu, s kterými bylo nutno se vypořádat. Z českého týmu to nejlépe zvládl Ondřej Berndt, kterému patřilo po prvním kole 27. místo s vlmi dobrou ztrátou 2,51 s. Škoda byla, že se neotáčela tradiční třicítka, ale i tak Ondřej se do druhého kola pustil naplno, ve druhé polovině už ale jel více hlavou. Dokázal se díky tomu vyhnout výpadkům, které předvedlo několik závodníků. Odměnou mu je 17. místo z MS ve slalomu.
“Ten kopec není nejtěžší, jaký známe z SP, ale stavby tratí i podmínky byly hodně náročné, to bylo asi to nejsložitější. S umístěním jsem spokojený, sice vypadlo hodně lidí, ale to už ke slalomu patří. Abych se ale přiznal, tak s výkonem už zas tolik spokojený nejsem. Historie se ale neptá a 17. místo je 17. místo,” říká Ondřej Berndt, kterého nedávno a i na samotném šampionátu trápila záda a před třemi dny si v suchém tréninku podvrtnul kotník. “Nemohl jsem v obřáku kvůli tomu zatlačit do špičky chodidla, kombinaci jsem jel také pod prášky proti bolesti pro zněnu kvůli zádům, takže jsem hodně rád, že jsem se alespoň na tento závod dal zdravotně dohromady,” líčil Ondra.
Kryštof Krýzl s číslem 46 vyrazil ze startu na první pohled naplno a bez respektu. “Šel jsem do toho absolutně naplno, na doraz i s vědomím, že se otáčela v do druhého kola jen ta patnáctka. Navíc si ani nepamatuji kdy a jestli vůbec jsem na současné značce materiálu - Atomic - jel na nasolené trati. Myslím, že to bylo dnes poprvé. Jízda to byla dobrá a její vývoj, kdy jsem dokonce nahoře vedl, mě hodně potěšil, respektive mi ukázal, že dokážu jet s těmi nejlepšími. Mrzí mě to, já jsem opravdu tomu dal hodně, ale bohužel. Dostal jsem se trochu pod bránu a chytil špicara.
Určitě jsme tady nastavili dobře všechny parametry, které se daly ovlivnit, ať kondice, mentální nastavení, tak materiál a já si z toho chci odnést to pozitivní. Letošní sezóna už pomalu finišuje, ale tu příští na tomto MS budu chtít určitě postavit.”
Jan Zabystřan rovněž neviděl cíl prvního kola. “V horní pasáži ta jízda byla taková průměrná a i ta ztráta, ale jednou jsem tam uletěl, pak znovu a už jsem vypadnul.” Z MS si ale odváží cenné 9. místo z alpské kombinace. “To mi dodalo i hodně psychicky teď ty výpadky v technických disciplínách mě trochu zklamaly, ale doufám, že si sebevědomí nabyté tady v super-G dokážu přenést do dalších SP, které mě letos v rychlostech ještě čekají. 5. -7. března se jede v Saalbachu náhrada za Kvitfjell, kdy bych chtěl v super-G uspět,” uzavírá Zaby.
Výsledky slalomu mužů najdete zde.