Slalomářka Šárka Strachová obsadila ve Světovém poháru v Sestriere deváté místo

6 min 20 s

Další TOP10 výsledek zajela česká reprezentantka ve sjezdovém lyžování Šárka Strachová ve Světového poháru. V slalomu v Sestriere skončila devátá a připsala si 29 bodů do seriálu. Martinu Dubovskou na šestatřicátém místě od postupu do druhého kola dělilo jednačtyřicet setin. Kateřina Pauláthová ze zdravotních důvodů nenastoupila do závodu. Kryštof Krýzl ve Val d’Isere nepostoupil do druhého kola, když po jedné z vlásenek chyboval a šlapal.

Před čtrnácti lety, téměř na den přesně, zažila v Sestriere veleúspěšnou premiéru ve Světovém poháru, když skončila v KO slalomu pátá. V rámci svých prvních Olympijských her v Turíně 2006 byla na téže sjezdovce, nesoucí jméno Kandahar slalom, dvanáctá. Letos obsadila Šárka Strachová 9. místo. „Ještě pořád to není ono,“ vyjádřila se na svém FB profilu. Jízda to byla na pohled bezchybná a rozhodně nebyla špatná, vždyť stále a pravidelně se pohybuje v TOP10 světového slalomu, postrádala ale ve srovnání s těmi nejrychlejšími risk a agresivitu. Zatímco soupeřky ve spodní pasáži jízdu ‚rovnaly‘, Šárka brány krásně nadjížděla  „Závod už je pryč, takže je potřeba se podívat co musím zlepšit a jakých chyb se vyvarovat a energii směřovat k dalšímu závodu.“ Času má nejlepší česká lyžařka dost, následující slalom se koná 29. prosince v rakouském Semmeringu.

Martina Dubovská startovala s číslem padesát a do druhého kola šestatřicátým časem nepostoupila. Opět to bylo o kousek, chybělo 0,41 s. Jízda měla dvě chyby a s každým mezičasem Martinina ztráta lehce narůstala, s výjimkou mezičasu posledního, na kterém zajela devětadvacátý nejrychlejší úsek. "Nevím, co k tomu říct nebo se to spíš nedá publikovat. Zůstalala jsem tady na trénink, snad to bude příště lepší."

Kateřina Pauláthová do závodu vůbec nenastoupila. S bolavým kotníkem a kolenem navštívila v sobotu večer fyzioterapeutku Šárky Strachové Vendy Hrubšovou, která jí start ve slalomu silně nedoporučila, neboť má podezření na přetržený přední zkřížený vaz v koleně a v případě problému ve slalomu by si mohla poranit další struktury. „Je to špatné, navíc mi to koleno na lyžích nějak divně zaplavalo. Držte mi palce, aby se ta diagnóza nepotvrdila,“ hlesla Kateřina s tím, že odjíždí co nejrychleji domů na vyšetření na magnetickou rezonanci.

Kryštof Krýzl patnácté místo z úvodního slalomu z Levi nezopakoval. Na trati prvního kola totiž chyboval a šlapal. Na druhém kole přitom sahal. „Chtěl si to sjet z tréninkových důvodů,“ řekl Aleš Krýzl. A pro svou závodní psychiku a mentální rozpoložení udělal dobře, protože od třetího mezičasu do cíle zajel 19. nejrychlejší čas. „Bylo to důležité, protože po obřáku byl trochu zlomený, ale ve slalomu, i když nedojel, si v hlavě potvrdil, že to umí,“ doplnit nejstarší z rodiny Krýzlů. Další šanci už bude mít Kitan už brzy, pozítří startuje v Evropském poháru v Obereggenu.