Vráblík a Smutná dvojnásobnými vítězi ve slalomech ALLIANZ Českého poháru

8 min 7 s

Další dějství ALLIANZ Českého poháru 2013-14 v alpských disciplínách - KARLOV CUP -se odehrálo o uplynulém víkendu v Malé Morávce - Karlově v Jeseníkách.

V sobotu a v neděli 15.-16. března 2014 bojovali sjezdaři o další body v rámci ALLIANZ Českého poháru. Poměrně jasně vyhráli víkendové oba pohárové slalomy Martin Vráblík a Michaela Smutná.  Té se pokoušela vzdorovat jen Gabriela Capová: v sobotním druhém kole byla i rychlejší, ale nestačilo to, první nedělní kolo zajely obě závodnice ve shodném čase, ale ve druhém už Smutná jasně rozhodla o svém vítězství. To Martin Vráblík vyhrál všechna čtyři kola, některá s až drtivým náskokem. Alespoň přiblížit se mu dokázal snad jen Jan Čermák, který skončil v oba dny třetí, vždy jako druhý nejlepší z českých závodníků.  Martin Vráblík již po Soči ohlásil, že tato sezóna je jeho poslední, zatím však dokazuje, že ještě nepatří do starého železa. Uvidíme, jak se prosadí za čtrnáct dní na národním šampionátu. Závody na MČR se mimochodem také započítají do bodového pohárového hodnocení.

Oficální výsledky závodů najdete zde.

Obrovské úsilí stálo pořadatele z TC Praděd připravit tratě, k oblevě a sluníčku se přidal i déšť: „Podmínky pro zimu byly zcela atypické, ale ve Skiareálu Klobouk se udělala spousta práce, a tak se nám nakonec podařilo připravit regulérní tratě a závody úspěšně proběhly,“ pochválil zaslouženě svůj pořadatelský tým a areál ředitel závodu Petr Houser.

3. Anna Karová, SK Deštné v O.h.,  170

Nejlepšími juniory aktuálně jsou Daniel Paulus a Gabriela Capová, nejlepšími mladšími juniory Jan Kučera (TJ Spartak Rokytnice) a Zuzana Zemková (Ski Bílá).

Aktuální stav poháru najdete zde.

Na místě v Malé Morávce - Karlově byly kamery České televize, záznam z víkendu můžete shlédnout na ČT Sport ve středu 19. března od 14:25, dále pak ještě ve třech reprízách, a pořad také po premiéře najdete on-line na webu ceskatelevize.cz.

Reportáž můžete také shlédnout na lokální televizi na stránkách tvportaly.cz.

Jak bude pohárová soutěž pokračovat? Vzhledem k nepřízni počasí jsou odjeté zatím jen dva závodní víkendy a čtyři závody ALLIANZ Českého poháru, což je jen menší část původního programu. Naplánovány jsou ale ještě dvě série na přelomu března a dubna, které by měly přinést zásadní porci soutěží a doplnit penzum odjetých závodů a vybojovaných bodů.

Seriál závodů v alpských disciplínách - český pohár - se jako dlouhodobá soutěž koná již řadu let a má velkou tradici. Nejlepší čeští závodníci měří po celou sezónu své síly ve všech disciplínách, od slalomu přes obří slalom k superG a na něj navazující superkombinaci. Loni český pohár skokově zvýšil svoji úroveň a formát, zejména díky novému titulárnímu partnerovi ALLIANZ. Vlastní lyžařská část byla vždy na vysoké úrovni, Svaz lyžařů a pořádající oddíly se zaměřily na kvalitu všeho dalšího kolem, například úpravy kolem tratí, cílového a diváckého prostoru, vyhlášení výsledků a doprovodný program. Velmi atraktivní položkou pro závodníky jsou vypsané Prize Money seriálu, celkem 180.000 korun. Ty se rozdělí mezi nejlepší tři muže a ženy plus nejlepší juniory, z toho přímo pro vítěze mezi muži a ženami je nachystáno po 30.000 korunách a pro juniory lákavých 15.000 korun. A významnou část ze série závodů natáčí a přináší svým divákům Česká televize na svém specializovaném kanále ČT Sport. Sledujte a fanděte s námi!